WFDSA یک فدراسیون جهانی فروش مستقیم و بی واسطه است. این فدراسیون جهانی یک  سازمان غیر دولتی است که در سال ۱۹۷۸ توسط ۱۲ انجمن فروش مستقیم تاسیس شده است . دفتر اصلی و دبیرخانه این انجمن در امریکا، شهر واشنگتن است. مسئولیت فدراسیون WFDSA معرفی و هدایت صنعت فروش مستقیم در سطح جهانی است.

فروش مستقیم، فروش و ارائه محصولات و خدمات به صورت مستقیم و رو در رو به مصرف کننده نهائی است و در آن شخص نیازی به داشتن مکان دائمی برای فروش ندارد و به راحتی می تواند به خرده فروشی بپردازد.

رسالت WFDSA تبلیغ و تفهیم فروش مستقیم در سرتاسر جهان است و این کار را از طریق آموزش، هدایت و حمایت DSA  ها و یا اعضا به انجام می رساند.

 حمایت و هدایت اعضای فدراسیون جهانی فروش مستقیم به این صورت است که با برگزاری نشست های سالانه، به اشتراک گذاشتن اطلاعات ، استراتژی ها و برنامه ریزی شیوه های مشترک می پردازند و با تبادل تجربیات این فرصت را به اعضا می دهند تا بتوانند موانع و تهدید ها را بررسی و رفع کنند.

اهداف و ماموریت فدراسیون WFDSA


اهداف اصلی این فدراسیون پیگیری اجرای بالاترین سطح اصول اخلاقی در بازار جهانی ، حمایت از مشارکت اعضا با همکاری دولت ، مصرف کننده و روسای دانشگاه ها در سراسر جهان، تقویت مدیریت انجمن های ملی فروش مستقیم و تقویت افزایش و تراز فروش مستقیم است.

مدیران اجرایی WFDSA

هیات مدیره اصلی ترین تصمیم گیرنده امور در این فدراسیون جهانی است که هدف آن نظارت، کنترل و هدایت فعالیت ها و امور فدراسیون و اعضا می باشد. هیات مدیره این شرکت متشکل شده از مدیرعامل شرکت های پیشرو چند ملیتی فروش مستقیم است.

شورای مدیران عامل همچنین “مجمعی” است که رهبران جهانی شرکت های فروش مستقیم می توانند در بالاترین سطح با یکدیگر دیدار و گفتگو کرده تا چالش ها و فرصت های منحصر به فرد برای فروشندگان مستقیم را بررسی کنند.

اعضای WFDSA

اعضای فدراسیون جهانی فروش مستقیم متشکل از انجمن های فروش مستقیم در سطح ملی و فدراسیون منطقه ای “سلدیا” است.

هر انجمن فروش مستقیمی که با شرایط مناسب تشکیل شده باشد می تواند برای ورود به فدراسیون اقدام کند. با این وجود فقط یک انجمن فروش مستقیم از هر کشور و یک فدراسیون منطقه ای از هر منطقه در فدراسیون پذیرفته می شود.

دو سطح از عضویت در انجمن DSA وجود دارد:

  • عضویت کامل که به هر DSA یا عضو اجازه می دهد نماینده ای را برای خدمت و حضور در هیئت نمایندگان WFDSA با حق رأی کامل معرفی کند.
  • عضویت موقت ، برای آن دسته از DSA ها که پس از دسامبر ۲۰۱۱ مطابق با حداقل استانداردهای DSA نیستند. اعضای موقتی که از میزان عضویت و یا هزینه کم برخوردار می شوند، فقط می توانند به عنوان اعضای غیر رأی دهنده در جلسات هیئت نمایندگان شرکت کنند و تا رسیدن به شرایط عضویت کامل، صلاحیت دریافت کمک های WFDSA را ندارند.

 این انجمن، گزارش سالانه ۲۰۱۸-۲۰۱۹ را با شعار “آینده همین حالا است” ارائه داد که در مقاله زیر شرح آن به صورت کامل و به زبان فارسی برگردانده شده است.

نظرات خود را از طریق کامنت های همین پست با ما در میان بگذارید.

برای دانلود و مطالعه گزارش کامل وارد حساب کاربری خود شوید یا در سایت هویج از طریق زیر ثبت نام نمایید.

برای مشاهده این بخش باید وارد شوید


برچسب ها : ، ،